Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Omslag til “Abstrakt kunst”. Sign. A. Jorn. Litografi i farver. Indvendige rammemål 26×38.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. december 2019