Foto endnu ikke klar
2012/​9122

Fransk Louis XVI skrivebord efter model af Philippe-Claude Montigny (1734–1800), frugttræ lister og beslag af forgyldt bronze, plade med grønt gyldentrykt læder, sarg med tre sffer, firsidede tilspidsede ben med giurlander af forgyldt bronze. 19. årh.s første halvdel. H. 79. L. 182. B. 81.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

(Autobud) 14.000 DKK
14.000 DKK
(Autobud) 13.500 DKK
13.000 DKK
(Autobud) 12.500 DKK
12.000 DKK
10.500 DKK