1908/548
GamFratesi (f. 2006, Designerduo: Stine Gam (1975) og Enrico Fratesi (1978), møbeldesignere. )
“Haiku”. To-personers sofa med sortlakerede ben, betrukket med gråt uld på front, løs hynde og puder. Bagside betrukket med sort skind. Udført hos Fredericia Furniture, 2013. L. 156.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte overfladeridser og mærker på skind.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag