Arthur Köpcke (f. Hamburg 1928, d. Brøndbyvester 1977)
“ROT/PROMILLE”, 1960. Sign. Köpcke; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Mixed media på papir. Lysmål 60×42
God original stand. Papiret bølger let. Mindre håndteringsmærker. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. marts 2017