2312/202
Et par empireform stager af forgyldt bronze, let koniske stammer på runde fodstykker prydede med gennembrydninger. Antagelig Frankrig 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 27,5 cm. (2)
Aldersrelaterede spor. Den ene med senere monteringsdel.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
12 bud