2249/805
Ubekendt maler, 20. årh.
Komposition. Sign. monogram, TH, 1928. Olie på lærred. 36,5×28.
Lærred bør strammes op. Behov for rensning. Enkelte mindre trykmærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
26 bud