2144/118
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Parti fra Sorrento. Sign. CZ, 1893. Olie på lærred monteret på plade. 19,5×32.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud