2437/99
Kinesisk paraplyholder/gulvvase af porcelæn, dekoreret i farver med blomster og sommerfugle samt felter hvori figurscenerier. 20. årh. H. 60 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag