905/752
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Klipper ved havet, Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 81×100.
Seller informs: Ingen, så vidt vi kan se.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag