2033/312
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Marine med sejlskibe på slæb efter slæbebåd. Sign HL. Olie på lærred. 44,5×67.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag