2131/90
Indisk olielampe af bronze, støbt med Lakshmi omgivet af elefanter og ornamentik, sider prydet med ryttere. 19.-20. årh. H. 18. B. 11. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag