2131/​90

Indisk olielampe af bronze, støbt med Lakshmi omgivet af elefanter og ornamentik, sider prydet med ryttere. 19.-20. årh. H. 18. B. 11. D. 13.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK