1949/2056
Montilier
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model The President. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder. Urets b. 32 mm. Ca. 1956.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte pletter på urskive. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. december 2019
Vurdering
Hammerslag