2427/​559

Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)

“Bacchanale II”, fra mappen “La Flute Double”, 1967. Tryksign. i grøn, H.C. Litografi i farver. Lysmål 40×52.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag