2021/181
Hans Eriksen (f. Nyborg 1912, d. 1982)
Skumringsparti fra Lyø kirkegård. Sign. monogram og betegnet Hans Eriksen Lyø 1937 på bagsiden. Olie på masonit. 61×60,5.
Nogle mindre overfladeridser. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag