2116/210
Sigurd Schou (f. København 1875, d. sst. 1944)
Parti fra Igdlumiutfjeldet ved Jakobshavn. Sign. Sigurd Schou og dateret utydeligt. Olie på lærred. 43×57.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud