1908/528
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
Figurkomposition. Sign. på bagsiden Erik A. Frandsen, 93. Olie på lærred. 164×145.
Udstillet: Randers Kunstmuseum, 2004. Etiket herfra på blændrammen.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag