1606/​1542

Marie Smith (f. Fåborg 1877, d. 1978)

Lille vase af porcelæn, dekoreret i farver med blomster. Sign. Marie Smith, Bing & Grøndahl. H. 9 cm Diam. 13 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ingen låg.

Varia, 11. februar 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
260 DKK
250 DKK