1606/1542
Marie Smith (f. Fåborg 1877, d. 1978)
Lille vase af porcelæn, dekoreret i farver med blomster. Sign. Marie Smith, Bing & Grøndahl. H. 9 cm Diam. 13 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ingen låg.
Varia, 11. februar 2016
Vurdering
Hammerslag