1411/116
Rembrandt van Rijn, efter, 20. årh.s første halvdel
Portræt af en skægget herre med sort baret. Betegnet Rembrandt. Olie på lærred. 102×80.
Stemplet på bagsiden “Kopie nach No. 1567 der Gemäldeggalerie zu Dresden 1922”.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 10. marts 2014
Vurdering
Hammerslag