1813/3
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Portræt af en fisker. Sign. M. A. 13. Olie på plade. 42,5×32.
Krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag