2148/309
Kaminforsats af bronze med tilhørende kaminbukke, rigt prydet med klassiske vaser og bladværk, justerbar. Mærket P.C.C.F. Louis XVI stil. 19. årh. L. 37–85. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud