2050/75
Neo-renaissance rejsealter af delvis forgyldt sølv i form af otte-takket stjerne isat bjergkrystal “emblemer” som vindue og låge, bag hvilken en forgyldt figur af Skt Peter. Monteret på delfin, gennembrudt fodstykke prydet med større og fire mindre slebne stykker bjergkrystal. Antagelig Italien, 19. årh. H. 21 cm
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag