1704/​135

Barok standkiste af egetræ, buet låg med beslag af jern, hvorunder rum og læddike. 18. årh. H. 64. B. 107. D. 58.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Senere sokkel. Manglende lås. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK