12147/12
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
"Hvid Konkylie”. Saucekande af blanc de chine porcelæn. Stemplet monogram, 14192. Royal Copenhagen. H. ca. 13. L. ca. 20.
Almindelig brugsslitage. 2 sortering.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag