Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Et italiensk køkkeninteriør med en kvinde, der skænker vin for en munk. Sign. Wenzel Tornøe. Olie på lærred. 49,5×62.
Spinkle krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
1137295 |