2149/8519
Stor russisk ikon med fremstilling af ”Kristi Himmelfart”. Tempera på træpanel. 19. årh.s slutning. 62×44.
Restaureret. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Afslag på kanter.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud