2439/9054
Taske af lyserødt strudseskind med to hanke af flettet sølvfarvet læder, sølvfarvede beslag, et lynlås rum med tre indvendige lommer og beige satinfor. H. 20 x B. 26–38 x D. 11 cm.
Uoriginal dustbag medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Mindre slitage på strudseskind. Få lette ridser på hardware. Enkelte små pletter på indvendigt for. Alle mål er cirkamål.
Vurdering