1908/29
George Wright (f. Leeds 1860, d. Seaford, Sussex 1942)
“Returning home”. Jagtselskabet vender hjem. Sign. G. Wright. Olie på lærred. 41×26.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag