1907/784
Afrikansk billedhugger, 20. årh.
Komposition. Usigneret. Skulptur af udhugget og poleret stenart, stående på firsidet sokkel. H. 151.
Flere større afslag på sokkel samt større afslag skulptur. Flere ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. februar 2019
Vurdering
Hammerslag