1414/9036
Skønvirke kulbrændeovn af støbejern, top med grønbroget marmorplade. Sign. L. Lange, Svendborg Danmark. 20. årh.s begyndelse. H. 114. B. 49. D. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Interior, 3. april 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud