2434/​90

En samling frimurerglas, slebet med frimurersymboler, ét med inskription “Hardia 25–6-06”, fire glas graveret med dato under bund, ét snapseglas med påtrykt dekoration, samt firesidet karaffel af delvis forgyldt glas, sider dekoreret med symboler og inskripitoner. 20. årh. H. 7–27. (13)

Et glas med påtrykt dekoration. Karaffellåg med mindre afslag på bund. Flere identiske glas.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?