2124/303
Ubekendte kunstnere, 18. årh.
Samling på fire landkort af hhv. Grønland, Europa, Danmark og Polerne. Usigneret. Fire kobberstik. Lysmål 20×32–29×43,5. (4)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud