2004/45
Skrivesæt af gulbroget marmor og forgyldt bronze med to blækhuse midten prydet med ørn med udspredte vinger, med pennebakke, stående på løve fødder. Frankrig 19. årh. L. 32 cm. B. 20 cm.
mindre afslag på kanter
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud