1921/94
Engelsk maler, 19. årh.
Trompe l'oeil stilleben. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 49,5×66.
På bagsiden en udstillingsetiket fra Leeds Public Art Museum.
Krakeleringer, retoucheringer, afskalninger. Trænger til overfladerens.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag