2131/301
En samling på 21 servietringe af sølv og sterlingsølv. Primært Danmark, 20. årh. Her i blandt tre A. Michelsen. Vægt ca. 390 g. (21)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker. Delvis graverede.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud