2139/1274
Smykkesamling af sølv bestående af fem brocher delvist prydet med cabochonslebet og udskåret rav, poleret karneol og facetslebet orange glas. L. ca. 3,5×2,5 cm., 4,2×3,2 cm., 5,7×3,5 cm., 6,5×5,7 cm. og 8,0×4,7 cm. (5)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag