1844/894
Archimede Seguso
To vaser samt en skål af hhv. blåt og grønligt glas, lille vase af grønt og ravfarvet glas. Stor vase og skål syrestemplet. Udført hos Murano, Italien. Skål: H. 6,5. Vaser: H. hhv. 12,5 og 24. (3)
Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag