2432/1328
Halskæde af metal med vedhæng i form af CC logo prydet med talrige hvide og sorte similisten. Vedhæng ca. 3×3,8 cm. L. 43–62 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. To mindre sten mangler. Alle mål er cirkamål.
Vurdering
1099582 |