1948/915
Shoichi Uchiyama (f. 1947)
“Enigma 545”. Pendel med kegleformet fatning af børstet aluminium, skærme af mat akryl. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 55.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nederste skærm er løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud