1812/59
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med snerler og sommerfugle. Usigneret. Olie på mahogniplade. 25×36.
Talrige afskalninger. Retoucheringer. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag