11950/118
Cecil Valeur (f. Fåborg 1910, d. 1985)
Byliv med vejtræer. Sign. Valeur - 34. Olie på lærred. 60×43. Rammemål 64×49.
Ramme med pletter.
Kunst, antikviteter & design (udskudt), 19. december 2019
Vurdering
Hammerslag