2124/​117

Khmer betel box af sølv i form af en knælende buk. Mærket T900. Cambodia, 20. årh.s første halvdel. Vægt 695 g. L. 23 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Med revne ved det ene horn.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK