2032/105
Tibetansk votiv plakette af kobber, drevet med en tusindarmet vred guddom med forgyldt ansigt, stående på to knælende figurer på lotustrone med flammende mandorla.19. årh. H. 24,5 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag