12103/​9

Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)

Komposition. Usign. Litografisk plakat fra Galerie Maeght. Bladmål 80×48. Uindrammet.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

800 kr.

800 kr.
750 kr.