2048/950
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
Standerlampe af eg med justérbar arm, monteret på fod af sortlakeret metal, med plisseret skærm. Model 325. Udført hos Le Klint. H. 150.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Justérbar arm virker ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud