1508/​26

KONGELIG DANSK SENEMPIRE SOFA af mahogni. Ca. 1840. L. 210.

På bagsiden ses rester af inventaretiket fra Christiansborg. Desuden SE for "Statens ejendom.

Finérskader og generel slitage.

Ældre malerier og møbler, 16. februar 2015

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK