1946/​150
Skotsk snustobaksdåse af horn med montering af sølv, graveret Mr. John Livingstone. 19. årh. H. 7,5.

Be­skriv­el­se

Revne. Reparation på hængsel, låg med slibning/reparation på kant? Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv mindre ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Samlerobjekter

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag