2148/2
Kinesisk brudeskab af sortlakeret jumo elm, front med fire låger, beslag af patineret messing. 19. årh.s slutning. H. 194. B. 108. D. 50.
Brugsslitage. Fire låsepaler medfølger, de to med skader.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag