2015/​547

Th. Valentiner

Justérbar standerlampe med stel af messing, kegleformet skærm af akryl beklædt med lyst stof. Model THV-376. Udført for Poul Dinesen. 1960'erne. H. 135. Lysarm L. 62.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 7. april 2020

Kategori
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt