2015/547
Th. Valentiner
Justérbar standerlampe med stel af messing, kegleformet skærm af akryl beklædt med lyst stof. Model THV-376. Udført for Poul Dinesen. 1960'erne. H. 135. Lysarm L. 62.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt