1917/​38

Fransk kommode af nøddetræ, greb og gallerikant af messing, plade af broget marmor. Louis XVI form. 19. årh. H. 78. B. 45. D. 33.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 22. april 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK