1917/38
Fransk kommode af nøddetræ, greb og gallerikant af messing, plade af broget marmor. Louis XVI form. 19. årh. H. 78. B. 45. D. 33.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019
Vurdering
Hammerslag