2441/617
A.J. Iversen (f. Sønder Bjert 1888, d. København 1979)
Dækketøjsskab af eg, front med to skuffer og to låger, bag hvilke gennemgående hylder. Udført hos snedkermester A. J. Iversen. 1940'erne. H. 136. B. 123. D. 41.
Proveniens: Købt af nuværende ejer hos snedkermester A. J. Iversen i 1948.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Top med vandskjolder. Èn nøgle medfølger.
Vurdering
207608 |